adrianA adrianA .

adrianA

مهارت های ارائه/سخنرانی

۱-تحقیق کنید. اگر می خواهید مهارت های ارائه شگفت انگیزی داشته باشید، باید مانند یک متخصص در مورد موضوعی که در مورد آن صحبت می کنید، حرف بزنید، این موضوع می تواند الگوی جفت گیری سمورهای دریایی باشد یا محبوبیت غیر قابل توصیف مایلی سایرس. گرچه داشتن مدرک یا تجربه زیاد در این زمینه می تواند به ترغیب مخاطبان شما کمک کند، تحقیقات کامل و جامع در مورد موضوع می تواند بهترین راه برای این باشد که آنها را هر حرفی که می زنید مطمئن کنید.

برای کسب ایده های بهتر در مورد موضوع به اینترنت و کتابخانه ها مراجعه کنید و با کارشناسان صحبت کنید، تحقیقات شما باید تا زمانی که احساس کنید می توانید به طور موثر گزارشی در مورد موضوع ارائه دهید و به هرگونه سؤالی که ممکن است بوجود آید پاسخ دهید، ادامه داشته باشد.
هرچه تحقیق بیشتری انجام دهید، اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت و اگر اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید، در ارائه خود بهتر عمل خواهید کرد.
۲-مخاطب خود را بشناسید. اگر می خواهید مهارت های ارائه خود را صیقل دهید، باید به این فکر کنید که چه کسانی مخاطب شما خواهند بود. اگر می دانید که با همکلاسی های خود روبرو هستید، پس باید به آنچه آنها را علاقه مند و غافلگیر می کند فکر کنید. اگر با گروهی از متخصصان روبرو هستید، می توانید فرض کنید که با زبان تخصصی آشنایی دارند. اگر موضوع پیچیده ای را برای گروهی از نوجوانان ارائه می دهید، باید آن را ساده کنید تا برایشان قابل درک باشد.

اگرچه شما نمی توانید همه چیزهایی که مخاطبانتان می خواهند بدانند را بدانید، اما می توانید با توجه به سن و ساختار شخصیتی آنها، پیش بینی هایی در این زمینه انجام دهید. این موضوع را در زمان آماده سازی ارائه خود به یاد داشته باشید.
۳-برای محدودیت زمانی خود برنامه ای در نظر بگیرید. به احتمال زیاد شما برای ارائه خود یک محدودیت زمانی خاص خواهید داشت، برای مثال نیم ساعت برای یک ارائه کاری یا ده دقیقه برای ارائه در کلاس درس. محدودیت زمانی شما به هر صورتی که باشد، باید بتوانید ارائه خود را طوری تنظیم کنید که به راحتی در آن بگنجد، و در نتیجه مجبور به نادیده گرفتن بعضی از نکات و یا صحبت کردن با ریتم تند نشوید. البته توجه داشته باشید که، لازم نیست آنقدر کوتاه صحبت کنید که در پایان زمان اضافی بیاورید.

برای مطالعه ادامه مطلب کلیک کنید....


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۲۲:۵۴ توسط:شیوا موضوع: نظرات (0)