adrianA adrianA .

adrianA

سندروم روده تحریک پذیر

 سندرم روده تحریک پذیر (IBS) که همچنین کولون اسپاستیک و کولیت موکوسی نامیده می شود، یک اختلال در عملکرد دستگاه گوارش است که ناشی از تحریک پذیری و بی نظمی در حرکت روده کوچک و روده بزرگ است. ازعلائم آن هم میتوان نفخ و درد معده، اسهال و یا یبوست و باد شکم را نام برد. این مقاله را بخوانید تا جدیدترین اطلاعات پزشکی را در مورد بیماری سندروم روده ی تحریک پذیر- علایم، جدیدترین درمانهای خانگی و دارویی آن کسب کنید.

برخی از شایعترین علائم IBS عبارتند از گرفتگی یا درد شکم، اسهال، یبوست، نفخ، گاز، مخاط در مدفوع، تهوع، سردرد، افسردگی و خستگی.

از هر پنج آمریکایی یکی از IBS رنج می برد. در واقع، IBS یکی از رایج ترین اختلالات است. زنان بیشتر در معرض ابتلا به IBS هستند و معمولا حدود سن 20 سالگی شروع می شود.

علل دقیق سندرم روده تحریک پذیر ناشناخته است، اما مشخص شده است که احساس عصبانیت، سرخوردگی یا خشم میتواند احتمال ابتلا به این اختلال را بالا ببرد. نوشیدن بیش از حد قهوه و خوردن میوه های خام و یا محصولات لبنی می تواند مشکل را تشدید کند. اگر به IBS مبتلا هستید، ممکن است با استفاده از برخی داروهای طبیعی بهبود یابید.

برای مطالعه ادامه مطلب کلیک کنید....


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۲۲:۴۷ توسط:شیوا موضوع: نظرات (0)