adrianA adrianA .

adrianA

بیخوابی در بارداری


1- تغییرات هورمونی
جای تعجب نیست که بی خوابی می تواند مربوط به تغییرات هورمونی باشد. در طول بارداری، سطح پروژسترون که هورمون ترویج خواب و خواب آلودگی در بدن زنان است، تغییر می کند، بنابراین باعث تغییر در بدن می شود. بسیاری از آن ها قربانی شکست های بد و سایر مشکلات گوارشی در کنار محرومیت از خواب هستند. هنگامی که زنان نوزاد خود را به دنیا می آورند، این مشکل به تدریج ناپدید می شود. چگونه بی‌خوابی را متوقف کنیم؟ هنوز سؤال بسیاری از زنان باردار برای پاسخ به تغییرات هورمونی است.

2- استرس، افسردگی و اضطراب
انتظار برای مادر شدن طولانی است. شادی و خوشبختی داشتن یک کودک فوق العاده است. با این حال، بسیاری از زنان به سختی می توانند تعادل بین برنامه های کاری و سرگرمی خود پیدا کنند. آنها برای تولد نوزاد آمادگی دارند منتها زمان کمتری برای مراقبت از خود و چیزهای دیگر فراهم می کنند. افکار منفی و غرق شدن در مسئولیت های طاقت فرسا، آنها را در شب بیدار نگه می دارد، بنابراین قادر به خوابیدن نیستند.

3- عوامل محیطی
این یک دانش رایج است که زنان باردار بیش تر، به عوامل خارجی واکنش نشان می دهند. چون بدن آن‌ها وقتی که در انتظار بچه ‌دار شدن هستند، حساس‌تر می‌شود. در نتیجه برخی از دلایل بی‌خوابی آن ها، تغییر در دما از قبیل سرمای شدید یا گرما هستند.

4- شیوه زندگی کم تحرک

 

در بسیاری از فرهنگ ها، اعتقاد بر این است که برای حفظ ایمنی نوزاد، زنان باردار نباید فعالیت های فیزیکی انجام دهند. این کاملا اشتباه است اگر مادران بدن خود را در روز خود حرکت ندهند، کالری زیادی مصرف نخواهند کرد؛ بنابراین، انرژی که از مصرف مقدار زیادی غذا دریافت می کنند، به هیچ وجه صرف نخواهد شد و منجر می شود که در طول شب بیدار بمانند. یکی دیگر از دلایل اینکه بعضی از زنان در شب نمی خوابند، این است که بعد از ظهر خیلی خوابیده اند؛ بنابراین اگر در طول روز زیاد بخوابند، واضح است که نمی توانند در شب بخوابند.

5- عوامل غذایی
همانطور که قبلا اشاره کردیم، غذاهایی که افراد باردار مصرف می‌کنند ممکن است بر الگوهای خواب آن ‌ها تاثیر بگذارد. اگر در طول روز مقدار زیادی قند و کربوهیدرات مصرف کنند، سطح قند خون آن‌ها به طور مداوم ناپایدار خواهد بود. علاوه بر این اگر در شب خیلی دیر غذا بخورند و میان وعده ‌ها نیز به درستی هضم نشوند، آن‌ها را کاملا بیدار نگه می‌دارند.

برای مطالعه ادامه مطلب کلیک کنید....


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۱۹:۵۶ توسط:شیوا موضوع: نظرات (0)