adrianA adrianA .

adrianA

چه کنیم که نوزاد زردی نگیرد؟

۱- در دوران بارداری آزمایش خون انجام دهید. ناسازگاری خاص خون می تواند باعث تجزیه بیشتر سلول های خونی و تولید بیلی روبین بیشتر شود.

مادران مبتلا به Rh منفی یا گروه خونی O + باید در نظر داشته باشند که ملاحضات بیشتری انجام دهند زیرا ناسازگاری Rh و ABO از بالاترین عوامل خطر است.
نقص ژنتیکی آنزیمی، مانند نقص در گلوکز-۶-فسفات دهیدروژناز هم می تواند منجر به خطر بیشتر زردی شود زیرا آنها می توانند سلولهای خونی خاصی را از بین ببرند و باعث ایجاد بیلی روبین بیشتر در جریان خون شوند.
علاوه بر آزمایش خون قبل از تولد، پزشکان باید قبل از ترک نوزاد از بیمارستان هم زردی را آزمایش می کنند. این آزمایش در ۳ تا ۵ روزگی هم انجام می شود.
۲- خطر زایمان زودرس را کاهش دهید. نوزادان متولد شده قبل از ۳۸ هفته بیشتر در معرض خطر ابتلا به زردی هستند. کبد یک نوزاد نارس نسبت به نوزاد کاملاً رشد یافته، کمتر توسعه یافته است و از بین بردن بیلی روبین در آنها سخت تر است.

برخی از عوامل خطر، مانند سن یا چندقلو زایی، قابل تغییر نیستند، اما بسیاری از خطرات زیست محیطی قابل پیشگیری می باشند.
مراقبت های قبل از تولد خود را سر وقت انجام دهید. مراقبت های زودهنگام و مداوم قبل از زایمان باعث می شود که شما و نوزادتان در حین بارداری تا حد ممکن سالم بمانید. این مشکلی را که می تواند منجر به زایمان زودرس شود، نشان می دهد.
از آلودگی های شیمیایی جلوگیری کنید. دخانیات، الکل، داروهای خیابانی و برخی از داروها می توانند احتمال زایمان زودرس را افزایش دهند. اگر برای ترک به کمک نیاز دارید، با پزشک خود صحبت کنید. آلاینده های محیط زیست هم می توانند خطر آفرین باشند.

تا حد امکان آرام باشید. استرس عامل اصلی زایمان زودرس است. فقدان حمایت اجتماعی، شغل های آسیب زا از لحاظ جسمی و روحی، خشونت خانگی، فشارهای فیزیکی و عاطفی، همگی می توانند در استرس نقش داشته باشند و منجر به زایمان زودرس شوند

برای مطالعه ادامه مطلب کلیک کنید....

 


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۰:۲۸ توسط:شیوا موضوع: نظرات (0)