adrianA adrianA .

adrianA

پیشگیری از عفونت ادراری در نوزادان

نوشیدن مایعات زیاد: مطمئن شوید که کودک مایعات زیادی دریافت می کند. مایعات همچنین به جلوگیری از یبوست که احتمال عفونت ادراری را بیشتر می کند، کمک می کنند. نوشیدن بیشتر آب و مایعات، باعث می شود کودک شما مرتباً ادرار کند و باکتری های مجاری ادراری را بیرون بیاورد. (ادرار کردن هر سه ساعت یکبار توصیه می شود)
تغذیه با شیرمادر: در صورت امکان، تا ۷ ماهگی به کودک خود شیر دهید. برخی از مطالعات نشان داده اند که شیردهی طولانی مدت ممکن است کودک را در برابر عفونت ادراری محافظت کند. این مزایا، حتی پس از شیر گرفتن کودک، تا دو سال همچنان باقی می ماند.
مصرف غذاهای پر فیبر: اگر کودک شما مصرف مواد جامد را شروع کرده است، برای جلوگیری از یبوست (که یکی از علل عفونت ادراری است) از میوه ها، سبزیجات و غلات کامل استفاده کنید. همین مورد در مورد کودکان نو پا نیز صادق است.
استفاده از صابون های مناسب: اگر فرزند یا کودک نوپای شما دختر است، از صابون های ملایم و باکیفیت استفاده کنید (استفاده از صابون های قوی، می تواند دستگاه تناسلی او را تحریک کند).
رعایت بهداشت: هنگام تعویض پوشک کودک، او را از جلو به عقب پاک کنید تا باکتری های موجود در آن منطقه به حداقل برسد. اگر فرزند شما خود به توالت می رود، به او بیاموزید که خودش این کار را انجام دهد.
خالی کردن مثانه بطور کامل: اگر کودک شما خود به توالت می رود، به او یاد دهید قبل از خارج شدن از آنجا، مثانه خود را کاملاً خالی کند. (ادراری که مدت طولانی در مثانه بماند می تواند باکتری ها را جمع کند و احتمال عفونت را بیشتر می کند.)
مصرف آب زغال اخته: مقدار کمی آب زغال اخته به کودک خود پیشنهاد دهید. برخی از مطالعات نشان می دهد که این روش درمانی خانگی ممکن است به جلوگیری از تکرار عفونت ادراری کمک کند. با این حال، هیچ مدرک معتبری در مورد پیشگیری آب زغال اخته از عفونت ادراری وجود ندارد.
برای مطالعه ادامه مطلب کلیک کنید....


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۴۸:۱۲ توسط:شیوا موضوع: نظرات (0)