adrianA adrianA .

adrianA

قند خون نرمال در کودکان

سطح قند خون کودکان سالم بین ۷۰ تا ۱۵۰ میلی گرم در دسی لیتر است. نوسان قند خون کودک در این حد طبیعی است. قند خون معمولاً بعد از صرف وعده غذایی در بالاترین میزان و بعد از تمرین شدید بدنی در پایین ترین میزان قرار می گیرد. برای کمک به حفظ قند خون کودک در حد طبیعی، اطمینان حاصل کنید که رژیم غذایی او سالم و پر از میوه و سبزیجات تازه است.

میزان قند خون طبیعی با توجه به گروه های سنی بصورت زیر است:

۰-۵ سال
حد طبیعی قند خون در نوزادان تا ۵ سالگی ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلی گرم در دسی لیتر است. قند خون ناشتا باید نزدیک به ۱۰۰ میلی گرم در دسی لیتر باشد. قند خون پس از صرف غذا و قبل از رفتن به رختخواب باید نزدیک به ۲۰۰ میلی گرم در دسی لیتر باشد. اگر قند خون قبل از خواب کمتر از ۱۵۰ میلی گرم در دسی لیتر باشد، باید به پزشک مراجعه کنید. او ممکن است قبل میان وعده از خواب یا آزمایش را توصیه کند.

۵-۱۱ سال
برای کودکانی که بین ۵ تا ۱۱ سال سن دارند، میزان قند خون طبیعی ۷۰ تا ۱۵۰ میلی گرم در دسی لیتر است. قند خون ناشتا باید نزدیک به انتهای پایین قند طبیعی باشد. قند خون بعد از غذا و قبل از خواب باید به انتهای بالایی نزدیک باشد. سطح گلوکز زیر ۱۲۰ میلی گرم در دسی لیتر در طول شب، نیاز به مراقبت پزشکی دارد.

۱۲ سال و بالاتر
برای کودکانی که ۱۲ سال و بالاتر هستند، سطح قند خون سالم مشابه بزرگسالان است. اگر سطح قند خون قبل از خواب کودک، از ۱۰۰ میلی گرم در دسی لیتر کمتر باشد، به مصرف میان وعده ی قبل از خواب نیاز است.
برای مطالعه ادامه مطلب کلیک کنید....


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۴۶:۳۲ توسط:شیوا موضوع: نظرات (0)