adrianA adrianA .

adrianA

آسم چیست؟

تنگی نفس، سرفه و عطسه که گاهی با خارش بدن همراه است. این همان بیماری آسم است که در این مقاله می خواهیم در مورد آن بحث کنیم. پزشکان آسم را “بیماری مزمن التهابی راه هوایی” تعریف می کنند که می تواند برگشت پذیر باشد. در ادامه روشهای جدید درمان، تشخیص و نکات مهم در مورد این بیماری را بیان می کنیم. این مطلب بنابر جدیدترین تحقیقات پزشکان تهیه و تنظیم گردیده است. پس با ما همراه باشید.

آسم یک اختلال تنفسی است که با انسداد برگشت پذیر جریان هوا و التهاب لوله های برونش مشخص می شود. این بیماری می تواند حاد یا مزمن باشد و کودکان و بزرگسالان را درگیر کند.

به گفته کالج آمریکایی آلرژی، آسم و ایمونولوژی، حدود 26 میلیون آمریکایی مبتلا به آسم هستند.

حملات آسم زمانی رخ می دهد که انسداد جریان هوا در ریه ها وجود داشته باشد. محرکهای معمول عبارتند از: آلرژن ها، آلودگی هوا، هوای سرد، رطوبت، عفونت تنفسی، احساسات شدید، استرس، فعالیت بدنی، سولفیت ها، نگهدارنده های مواد غذایی و داروهای خاص.


علت دقیق آسم شناخته شده نیست، اما برخی عوامل مانند ژنتیک، بیماریهای آلرژی موجود، چاقی و سیگار کشیدن بیش از حد خطر ابتلا به این اختلال را افزایش میدهند.

نشانه های رایج آسم شامل خس خس (به ویژه در بازدم)، سرفه، تنگی نفس، تنگی قفسه سینه و تنفس دشوار است. شدت علائم خفیف تا جدی و در برخی موارد تهدید کننده زندگی است.

می توانید علائم را با تغییر سبک زندگی، تغییرات غذایی، داروها و گیاهان کنترل کنید. در واقع، بسیاری از گیاهان می توانند به درمان و جلوگیری از حملات آسم کمک کنند.

برای مطالعه ادامه مطلب کلیک کنید....


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۴۳:۴۴ توسط:شیوا موضوع: نظرات (0)